Zarabianie w internecie

wpis w: Artykuły, Promocje bankowe | 0
Zarabianie w internecie

Zapewne wielokrotnie zastanawialiście się co zrobić aby poprawić stan swoich finansów. Automatycznie zadajesz sobie pytanie czy faktycznie tak łatwo można zarobić duże pieniądze w internecie. Odpowiedź brzmi Tak.

Nie znam niestety cudownego sposoby, aby kilka kliknięć myszką zamienić na milion złotych. Takich cudów nie ma, lub przez lata pracy w sieci się z nimi nie spotkałem. Lecz przy odrobinie zaangażowania można naprawdę godnie zarabiać w sieci. Postaram się jednak przestawić kilka metod zarabiania w internecie. Mam nadzieję iż każdy znajdzie swoją drogę do sukcesu, czego Wam gorąco życzę.

 

Prowadzenie bloga

  Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z  o niebotycznych  dochodach blogerów. Kwoty wysokości kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie nie stanowią tu wyjątku. Jednak zacznijmy od początku abyśmy mieli pełny obraz tej metody zarabiania w sieci. Przede wszystkim nie nastawiaj się przy tworzeniu bloga na zarabianie pieniędzy. Blog musi być wartością samą w sobie, wnosić treści które będą poszukiwane przez czytelników. Aby praca nad nim nie była harówką w fabryce, odpowiedz sobie na pytanie czym się interesuje i ile osób dzieli z tobą zainteresowania.

  Określenie najbardziej dochodowej konkretnej tematyki jest niemożliwe, a nawet niepotrzebne, ponieważ  jest tyle różnych pasji i zainteresowań co czytelników. Znalezienie tematu bloga stanowi trzon i wówczas możesz przystąpić do jego tworzenia.  Najważniejsze abyś swój blog  tworzył systematycznie, oraz starał się przybliżać czytelnikom najświeższe ciekawostki w danej dziedzinie.
Metod prowadzenia bloga jest kilka  i jest to temat który postaram się przybliżyć w kolejnym artykule.

Od czego zacząć?

  Przede wszystkim nie nastawiaj się przy tworzeniu bloga na zarabianie pieniędzy. Blog musi być wartością samą w sobie, wnosić treści które będą poszukiwane przez czytelników. Aby praca nad nim nie była harówką w fabryce, odpowiedz sobie na pytanie czym się interesuje i ile osób dzieli z tobą zainteresowania. Określenie najbardziej dochodowej konkretnej tematyki jest niemożliwe, a nawet niepotrzebne, ponieważ  jest tyle różnych pasji i zainteresowań co czytelników. Znalezienie tematu stanowi trzon i wówczas możesz przystąpić do jego tworzenia.  Najważniejsze abyś swój blog tworzył systematycznie, oraz starał się przybliżać czytelnikom najświeższe ciekawostki w danej dziedzinie.
Metod prowadzenia bloga jest kilka  i jest to temat który postaram się przybliżyć w kolejnym artykule.

Na czy konkretnie zarabia się na blogu?

  • Artykuły sponsorowane. Znaczna większość blogerów wskazuje że to właśnie artykuły stanowią znaczną część ich dochodu. W momencie gdy osiągniesz stabilną liczbę czytelników, możesz zaproponować publikację artykułu. Pamiętajmy jednak, że żaden reklamodawca nie zdecyduje się na to, jeżeli na naszym blogu nie znajdzie dobrych treści. To m.in. dlatego warto nad nimi pracować, dbać o ich jakość i poprawność.

  • Reklama  Bardzo popularnym sposobem zarabiania na reklamach jest AdSense. Reklamy są dopasowane do treści, które można znaleźć na blogu, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo, że będą one przynosiły zyski. Na czym można zarobić? Sposobów jest wiele – kliknięcia w reklamę, konkretne akcje, zamówienia itd.
  • Programy partnerskie oraz łączące je sieci afiliacyjneChodzi tutaj o linkowanie konkretnych usług i produktów w tekście i pobieranie prowizji za każdy zakup wygenerowany dzięki reklamie na blogu. Taki sposób zarabiania sprawdzi się z pewnością u blogerów, którzy stworzyli już społeczność i mają odbiorców, którzy ufają twórcy.
 

Wypełnianie ankiet

  Sposób może Wam się wydać najmniej prawdopodobny. Sama pamiętam czasy, gdy chciałam dorobić na wypełnianiu ankiet i klikaniu w reklamy. Dzisiaj nagrody pieniężne z paneli ankietowych są pokaźnym uzupełnieniem naszego domowego budżetu i mówię o tym otwarcie. Co miesiąc dzięki uczestnictwu w kilkunastu panelach otrzymuję gotówkę i bony do popularnych sklepów.

  Właśnie dlatego zdecydowałam się na przestawienie tej metody zarabiania w internecie. Do zarabiania na ankietach polecam panel Opinie.pl  Nie  powinieneś zapominać o rozbudowie siatki poleceń. To dzięki temu dochody uzyskują konkretny wymiar. Niestety aktualnie możesz liczyć na przychód miesiączny rządu 100- 500 zł.

FREELANCER – czyli wolny strzelec

  Krótko mówiąc praca na własny rachunek. Wachlarz możliwości działania jest bardzo obszerny. Freelancerzy zajmują się m.in. fotografią, grafiką komputerową, copywritingiem, programowaniem, projektowaniem stron internetowych, PR-em, tłumaczeniami, redakcją i korektą książek czy doradztwem finansowym.

  Znaczny ułatwieniem może tu być że na początku naszej działalności nie musisz zakładać firmy. Wykorzystujemy profil Nierejestrowanej Działalności Gospodarczej, a dopiero później gdy dochody osiągną odpowiedni pułap, rejestrujemy firmę.

  Dochody freenancerów są bardzo zróżnicowane i wachają się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy zł miesięcznie.

 

 

Sieci afiliacyjne

  Bardzo ogólnikowo mówiąc zarabiasz na polecaniach. Po prostu polecasz atrakcyjne produkty, za co otrzymujesz prowizje. Do dystrybucji reklam można wykorzystać kanały mediów społecznościowych, Youtube, Facebook, Instagram itp. Bardzo popularną formą afiliacji jest reklama produktów na blogach.

  Dużym plusem tego typu zarabiania w sieci jest różnorodność produktów które można promować. Zapewne każdy znajdzie asortyment zgodny z jego profilem.

Najbardziej zyskowne sieci afiliacyjne, czyli takie na których ja najwięcej zarabiam:

LeadStar.pl  szeroki wachlarz usług z branży z różnych dziedzin poprzez usługi telekomunikacyjne jak i banki oraz sklepy internetowe znanych marek

Ebrokerpartner.pl   usługi finansowe i bankowe

System Partnerski Bankier.pl usługi finansowe i bankowe

  W przypadku tego typy zarabiania w sieci wydaje najbardziej dochodowy. Dochody miesięczne sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przydatnym narzędziem ułatwiającym zarabiania w sieci jest prowadzenie własnego bloga, o którym pisałem na początku lub prowadzenie strony internetowej.


Więcej szczegółów znajdziesz w artykule Afiliacja czyli jak zarabiać w internecie

Dodaj komentarz